Ciekawa lekcja chemii

Dnia 25 października 2011 r. uczniowie klasy I b uczestniczyli w wykładzie p. Doroty Garus pt. „Minerały i kamienie szlachetne okiem chemika”, który odbył się w Technikum Nr 27 w Warszawie przy ul. Saskiej. Wykład popularno – naukowy poparty był ciekawymi eksperymentami.

W tej samej szkole 7 listopada klasa III a brała udział w pokazach efektownych i ciekawych doświadczeń chemicznych. Uczniowie zobaczyli wiele ciekawych doświadczeń np. wulkan chemiczny, płonący banknot, otrzymywanie złota, sztuczna krew, wybuchowa mąka. Z zainteresowaniem obserwowali jak po zmieszaniu dwóch bezbarwnych roztworów otrzymano roztwór o barwie krwi. Dowiedzieli się jak rozpalić ogień bez użycia zapałek, jak otrzymać dużo piany, jak przemienić wino w mleko i wiele innych. Chłopcy mogli nie tylko zobaczyć eksperymenty, ale również wziąć udział w jednym z nich. Przekonali się, że chemia może być również ciekawa, a nie tylko trudna.

Tekst: AA